Po trzech latach, które ciągnęły się w nieskończoność, a mieszkańcy i pracownicy warszawskiego Służewca załamywali ręce, udało się zakończyć długo wyczekiwaną przebudowę kluczowej dla tego obszaru ulicy Marynarskiej oraz oddać do użytku wiadukt drogowy, który wpłynie na sprawne przemieszczanie się ulicą Postępu. Obszar Służewca, który administracyjnie jest częścią dzielnicy Mokotów dynamicznie się zmienia, chcąc złagodzić swój wizerunek i potocznie używaną nazwę Mordor.
Służewiec jest rejonem, który dysponuje największymi po Centrum Warszawy zasobami biurowymi w Polsce. Tak duże zagęszczenie biurowców wpłynęło na to, że obszar postrzegany był przez wiele lat głównie jako miejsce pracy. W firmach mających swoje siedziby na Służewcu pracuje około 83 000 osób, które tłumnie dojeżdżają środkami komunikacji miejskiej oraz własnym transportem. Komunikacja więc stała się kluczowym elementem, który należało usprawnić, gdyż korki stały się nieodłącznym elementem krajobrazu Służewca.
Ostatnie lata to okres dynamicznych zmian. Biorąc pod uwagę fakt, że Mokotów jest uznawany za najbardziej popularną do zamieszkania dzielnicę Warszawy, wielu deweloperów zdecydowało się zrealizować swoje projekty między innymi na Służewcu. Wprowadzenie mixu użytkowego wpływa na to, że rejon ten nie staje się obszarem widmo po godz. 17.00. Wraz z rozwojem funkcji mieszkaniowych, bardzo prężnie rozwija się również sektor usługowo-handlowy. Różnorodność lokali oferowanych jest znacznym udogodnieniem zarówno dla mieszkańców, jak i pracowników biurowych. Entuzjaści aktywności sportowych mogą korzystać z 11 stacji rowerów miejskich, które zlokalizowane są w kluczowych miejscach Służewca. Po pracy można zrobić zakupy, wybrać się do kina lub skorzystać z oferty gastronomicznej food courtu w Galerii Mokotów.
Właściciele biurowców wprowadzają dodatkowe udogodnienia dla swoich najemców, aby zapewnić im komfort pracy. W okresie letnim można skorzystać z kina letniego, zajęć relaksacyjnych oraz innych sezonowych atrakcji.
Charakter Służewca ciągle się zmienia. Łączenie funkcji mieszkaniowej i biurowej wydaje się naturalnym kierunkiem zakładając potrzebę ożywienia tego rejonu. Komunikacja miejska w tej części miasta jest dość dobrze rozwinięta. Linie tramwajowe i autobusowe oraz dość szybkie połączenie ze stacją metra Wilanowska powoduje, że jest chętnie wybierana zarówno przez młodych ludzi, jak i rodziny z dziećmi.