City Forum
local_offer Transakcje schedule Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Rise.pl, polski operator przestrzeni elastycznych na wynajem, podpisał kolejną umowę najmu we Wrocławiu. Na powierzchni blisko 2 500 m kw. w budynku City 2 zrealizowanego w ramach kompleksu City Forum powstaną nowe biura serwisowane i przestrzenie coworkingowe. Właścicielem obiektu jest Grupa Echo-Archicom. Najemcy w procesie negocjacji umowy najmu doradzali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej Knight Frank. 

„Dziękujemy firmie Rise.pl za zaufanie jakim nas ponownie obdarzyła. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć ją w procesie wyboru nowej lokalizacji i negocjacji umowy najmu. Wrocław jest doskonałym miastem dla firm poszukujących nowych możliwości. Ma bardzo duży potencjał, a ostatnie lata charakteryzowały się dynamicznymi inwestycjami w rozwój infrastruktury. Z naszych obserwacji wrocławskiego rynku wynika, że od początku 2021 roku, pomimo ogólnego spowolnienia gospodarki w wyniku pandemii, aktywność najemców jest wzmożona. W III kwartale ubiegłego roku aż 65% całego wolumenu transakcji stanowiły nowe umowy,” – mówi Anna Patrzyk-Sperzyńska, Associate Director w Dziale Reprezentacji Najemcy w Knight Frank.

„Wrocław podobnie jak Kraków to czołówka biznesowych lokalizacji w Polsce. Mamy bardzo dobre doświadczenie wyniesione z Krakowa i dostrzegamy bardzo duży potencjał biznesowy w stolicy Dolnego Śląska, dlatego zdecydowaliśmy się na wynajęcie drugiej już powierzchni w tym mieście. Biura Rise.pl zawsze lokujemy w wyjątkowych lokalizacjach, a wybór biurowca City 2 ze względu na wysoki standard wykończenia oraz zastosowanie proekologicznych rozwiązań był dla nas wręcz naturalny. Nie bez znaczenia pozostaje również możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni. Naszym zdaniem elastyczność umów najmu i samej przestrzeni jest bardzo istotnym elementem w dzisiejszych czasach. Dodatkowo z modelu flex coraz częściej korzystają duże, znane marki, a nie jak kiedyś wyłącznie małe organizacje czy start-upy. To nas utwierdza, że obrana wcześniej strategia jest właściwym kierunkiem rozwoju firmy,” – komentuje Piotr Augustyn, Prezes Zarządu Rise.pl.

City 2 to położony w prestiżowej lokalizacji Wrocławia 7 kondygnacyjny budynek klasy A, który wchodzi w skład kompleksu City Forum. Oferuje blisko 13 000 m kw. powierzchni całkowitej. Obiekt uzyskał certyfikat LEED na poziomie Gold, co potwierdza efektywność użytkową budynku, dostęp do ekonomicznych i ekologicznych powierzchni biurowych.

City 2 położony jest w sąsiedztwie m.in. Galerii Dominikańskiej, uczelni wyższych, Rynku oraz terenów rekreacyjnych nad Odrą. W gronie najemców znajdują się renomowane marki, takie jak: Orange, Millennium Bank czy Narodowy Fundusz Zdrowia.

„Pozyskanie firmy Rise.pl jako najemcy budynku City 2 to sukces całego zespołu Echo-Archicom. Obiekt ten wyróżnia się wysokim standardem wykończenia i energooszczędnością. Czego potwierdzeniem jest certyfikat LEED na poziomie Gold. City 2 docenią także najbardziej wymagający pracownicy – m.in. dzięki doskonałej ergonomiczności czy lokalizacji budynku i licznym połączeniom komunikacyjnym. Umowa ta jest kolejnym potwierdzeniem, że City 2 to doskonały wybór. – mówi Krzysztof Szargawiński, Project Developer Archicom.

Rise.pl to polski operator elastycznych powierzchni biurowych, która działa na rynku od 2003 roku. Oferuje swoje usługi w Krakowie, gdzie jest liderem w zakresie oferowanych usług, Rzeszowie i Łodzi. Do grona miast oferujących przestrzenie elastycznie operatora w 2022 roku dołączy również Wrocław. Usługi firmy obejmują głównie gotowe biura serwisowane, przestrzenie coworkingowe oraz wirtualne biura. Firma nieustannie się rozwija i wychodząc naprzeciw najemcom oraz dynamicznie zmieniającym się potrzebom rynku w 2020 roku współtworzyła markę Chillispaces.com, która skupia się na rozbudowie oferty biur serwisowanych w Polsce. W planach ma 6 nowych lokalizacji, w czterech miastach, o łącznej powierzchni ponad 20 000 m kw.

Na przestrzeni ostatniej dekady świat biur elastycznych regularnie dostosowuje się do potrzeb swoich najemców, którzy wysoko cenią sobie indywidualność, bezpieczeństwo, ale także i mobilność. To właśnie dlatego tworząc swoją przestrzeń pracy w biurach Rise.pl oraz Chillispaces.com, firmy mogą ją elastycznie dostosowywać, w tym również z perspektywy własnego brandingu. Dbając o bezpieczne środowisko IT, warto nadmienić, że we wszystkich biurach zarządzanych przez Rise.pl najemcy mają do swojej dyspozycji nowoczesną redundantną infrastrukturę IT gwarantującą bezpieczeństwo i niezawodność.

Wrocławskie biuro, to kolejny obiekt w całej sieci Rise.pl, gdzie najemcy mogą korzystać z kart klubowych i tym samym mieć także swobodny dostęp z infrastruktury innych biur dostępnych w Krakowie, Łodzi oraz Rzeszowie.

Jeżeli Państwa organizacja planuje relokację swojego biura lub chcieliby Państwo poznać inne opcja, zapraszamy do kontaktu:Anna Patrzyk-Sprzyńska odpowiada za doradztwo na terenie Wrocławia:
Telefon: +48 605 355 622
E-mail: anna.patrzyk-sperzynska@pl.knightfrank.com

Izabela Dąbrowska doradza najemcom na terenie Warszawy i Łodzi:
Telefon: +48 697 100 461
E-mail: izabela.dabrowska@pl.knightfrank.com