Sagittarius_OP.pl
local_offer Transakcje schedule Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Rise.pl, polski operator przestrzeni elastycznych na wynajem, wybrał Wrocław jako kolejne miasto w swojej strategii ekspansji. Nowe biura serwisowane i przestrzenie coworkingowe powstaną na powierzchni 2 200 m kw. w budynku Sagittarius Business House. Właścicielem obiektu jest fundusz Warburg-HIH Invest Real Estate. Najemcy w procesie negocjacji umowy najmu doradzała międzynarodowa firma doradcza Knight Frank.  

Rise.pl to polski operator elastycznych powierzchni biurowych, która działa na rynku od 2003 roku. Oferuje swoje usługi w Krakowie, gdzie jest liderem w zakresie oferowanych usług, Rzeszowie i Łodzi. Do grona miast oferujących przestrzenie elastycznie operatora w 2022 roku dołączy również Wrocław. Usługi firmy obejmują głównie gotowe biura serwisowane, przestrzenie coworkingowe oraz wirtualne biura. Firma nieustannie się rozwija i wychodząc naprzeciw najemcom oraz dynamicznie zmieniającym się potrzebom rynku w 2020 roku współtworzyła markę Chillispaces.com, która skupia się na rozbudowie oferty biur serwisowanych w Polsce. W planach ma 6 nowych lokalizacji, w czterech miastach, o łącznej powierzchni ponad 20 000 m kw.

Biura do wynajęcia Wrocław – zalety powierzchni serwisowanych

Na przestrzeni ostatniej dekady świat biur elastycznych regularnie dostosowuje się do potrzeb swoich najemców, którzy wysoko cenią sobie indywidualność, bezpieczeństwo, ale także i mobilność. To właśnie dlatego tworząc swoją przestrzeń pracy w biurach Chillispaces.com, firmy mogą ją elastycznie dostosowywać, w tym również z perspektywy własnego brandingu. Dbając o bezpieczne środowisko IT, warto nadmienić, że we wszystkich biurach zarządzanych przez Rise.pl najemcy mają do swojej dyspozycji nowoczesną redundantną infrastrukturę IT gwarantującą bezpieczeństwo i niezawodność.

Wrocławskie biuro, to kolejny obiekt w całej sieci Rise.pl, gdzie najemcy mogą korzystać z kart klubowych i tym samym mieć także swobodny dostęp z infrastruktury innych biur dostępnych w Krakowie, Łodzi oraz Rzeszowie.

„Kolejne lokalizacje i miasta w naszym portfolio dowodzą, że strategia, którą obraliśmy jest właściwym kierunkiem rozwoju firmy. Ostatnie miesiące pokazały jak istotnym elementem w dzisiejszych czasach jest elastyczność umów najmu i samej przestrzeni. Z modelu flex nie korzystają już tylko małe organizacje czy start-upy, ale chętnie sięgają po niego znane, duże marki. Za wyborem biurowca Sagittarius Business House przemówiła jego atrakcyjna lokalizacja oraz liczne udogodnia, które spełnią potrzeby przyszłych najemców. Potencjał drzemiący we Wrocławiu pozwala nam stwierdzić, że w tym mieście nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa,” – komentuje Piotr Augustyn, Prezes Zarządu Rise.pl.

Wynajem biur Wrocław – dlaczego warto skorzystać z doświadczenia niezależnych ekspertów?

Sagittarius Business House to położony w centralnej dzielnicy biznesowej Wrocławia budynek klasy A, który oferuje ponad 25 000 m kw. powierzchni biurowo-handlowej. Położony w sąsiedztwie dworca kolejowego i popularnego centrum handlowego – Wroclavia, oferuje udogodnia w postaci licznych punktów handlowo-usługowych.

„Cieszymy się, że po raz kolejny Knight Frank mógł wspierać Rise.pl w procesie wyboru nowej lokalizacji i dalszych negocjacji. Wrocław to miasto z dużym potencjałem, które co roku przyciąga młodych ludzi gotowych do podjęcia studiów na jednej z tamtejszych uczelni. Ponadto, ostatnie lata charakteryzowały się dynamicznymi inwestycjami w rozwój infrastruktury i percepcji postrzegania samego miasta, co z kolei przyczynia się do wyboru Wrocławia również przez firmy poszukujące nowych możliwości. Mimo spowolnienia gospodarki w wyniku pandemii, obserwujemy od początku 2021 roku wzmożoną aktywność najemców na wrocławskim rynku. W III kwartale bieżącego roku 65% całego wolumenu transakcji stanowiły nowe umowy,” – dodaje Izabela Dąbrowska, Dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy w Knight Frank.

Rozważając zmianę biura warto sięgnąć po wiedzę i doświadczenie specjalistów ds. rynku nieruchomości.

Anna Patrzyk-Sprzyńska odpowiada za doradztwo na terenie Wrocławia:
Telefon: +48 605 355 622
E-mail: anna.patrzyk-sperzynska@pl.knightfrank.com

Izabela Dąbrowska doradza najemcom na terenie Warszawy i Łodzi:
Telefon: +48 697 100 461
E-mail: izabela.dabrowska@pl.knightfrank.com