local_offer Okiem eksperta,Poradnik schedule Ten artykuł przeczytasz w 2 minuty

Całkowite nowoczesne zasoby biurowe w Polsce na koniec I kw. 2023 roku były szacowane na ponad 12,7 mln m². Zróżnicowane lokalizacyjne i cenowe przy takiej ofercie jest ogromne, dlatego szukanie biura pod wynajem może być procesem wymagającym i czasochłonnym. Istnieje kilka sposobów, które pomogą ten proces uprościć.

Szukanie biura na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych

Strony internetowe, takie jak OLX, Gumtree czy Gratka, często zawierają ogłoszenia dotyczące wynajmu biur. Możesz przeglądać te portale, używając odpowiednich filtrów, takich jak lokalizacja, metraż, cena itp., aby znaleźć biura odpowiadające Twoim potrzebom. Portale te są wykorzystywane do prezentowania biur małych, w starszych budynkach.

Szukanie biura z pomocą pośrednika nieruchomości

Skontaktuj się z agencjami nieruchomości, które specjalizują się w nieruchomościach komercyjnych, na przykład Knight Frank. Agenci będą mieli wiedzę na temat dostępnych biur w danym regionie i mogą pomóc Ci znaleźć odpowiednie miejsce. Możesz umówić się na spotkanie z agentem, który zaprezentuje Ci różne opcje biur dostępnych do wynajęcia. Agencje mają utorowaną drogę do właścicieli nieruchomości biurowych, co znacznie przyspiesza przygotowanie oferty i dostosowanie jej do potrzeb danej firmy.

Szukanie biura w wyszukiwarkach internetowych

Możesz skorzystać z wyszukiwarek internetowych, wpisując odpowiednie frazy, takie jak „wynajem biura + nazwa Twojego miasta”. W rezultatach wyszukiwania możesz znaleźć zarówno ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych, jak i strony internetowe agencji nieruchomości lub firm oferujących biura do wynajęcia.

Platformy internetowe zestawiające oferty wynajmu biur

Istnieją platformy internetowe, które specjalizują się w zestawianiu ofert wynajmu biur i nieruchomości komercyjnych. Przykładem takiej platformy jest Office Poland. Jej funkcjonalność umożliwia szukanie biur po lokalizacji, metrażu i innych preferencji, które pomogą zawęzić ofertę.

Media społecznościowe

Niektóre agencje nieruchomości lub firmy oferujące biura do wynajęcia mogą reklamować swoje oferty na platformach mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy LinkedIn. Śledź strony lub grupy związane z nieruchomościami lub lokalnym rynkiem biznesowym, żeby być na bieżąco z najnowszymi ofertami wynajmu biur.

Zapraszamy do zapoznania się z dostępną ofertą biur na wynajem i przypominamy, że korzystanie z wyszukiwarki biurowej oraz naszych usług doradczych jest bezpłatne dla najemców.

Filip Kowalski

Filip Kowalski
Senior Negotiator
Tel. +48 693 436 721
E-mail: filip.kowalski@pl.knightfrank.com