Alchemia II Ferrum
local_offer Transakcje schedule Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Chillispaces firma oferująca elastyczne przestrzenie biurowe wraz z usługami, zdecydowała się na powiększenie swojej oferty w gdańskim kompleksie Alchemia. Przedmiotem najmu było blisko 2 800 mkw. powierzchni w budynku Ferrum przy Al. Grunwaldzkiej 409. W procesie poszukiwania odpowiedniej powierzchni oraz podczas negocjacji, najemcy doradzał Knight Frank. Właścicielowi budynku biurowego Alchemia Ferrum – spółce PHN – doradzała firma doradcza JLL.

Biura serwisowane rozwijają się w Gdańsku

Chillispaces to jedna z najdłużej działających polskich firm świadczących usługi wirtualnych biur, przestrzeni coworkingowych i biur serwisowanych. Obecnie dysponuje 7 lokalizacjami w 3 miastach: Krakowie, Bydgoszczy i Gdańsku. W ramach swojej działalności firma oferuje przestrzenie w biurowcach klasy A i A+, a same powierzchnie zaprojektowane są w nowoczesnym stylu, gwarantując przy tym wszelkie niezbędne udogodnienia: sale konferencyjne, urządzenia biurowe, recepcję z obsługą, zaplecze socjalne, budki telefoniczne, czy strefę chilloutu z bilardem, konsolami do gier oraz pokojami do drzemek.

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw większemu zainteresowaniu modelem hybrydowym oraz osobom, które nie mają potrzeby regularnego korzystania z powierzchni biurowej, Chillispaces daje możliwość dołączenia do klubów FlexClub lub FlexFreedom, które wyróżniają się jeszcze większą elastycznością.

„Ostatnie lata przyspieszyły zmiany na rynku biurowym i otworzyły najemcom nowe możliwości. Zmiana modelu pracy z jednorodnej pracy w biurze na modele, które łączą wiele rozwiązań, wpłynęła na duże zainteresowanie powierzchniami elastycznymi. Dostrzegliśmy już dawno potencjał drzemiący w dobrze zlokalizowanych biurach serwisowanych, oferujących kompleksowy zakres usług, a teraz konsekwentnie realizujemy naszą strategię. Cieszę się, że kolejne nasze powierzchnie szybko znajdują najemców, co utwierdza nas to w słuszności obranego kierunku,” – wyjaśnia Robert Jarząbek, Prezes Zarządu w Chillispaces.

„Nasza współpraca z Chillispaces właśnie zaowocowała podpisaniem kolejnej umowy najmu. To dowodzi, że zaufanie i zrozumienie potrzeb najemcy są kluczem do wspólnego sukcesu. W tym przypadku firma Chillispaces stawia na atrakcyjną lokalizację i kompleks, który jest w stanie zagwarantować szerokie spektrum dodatkowych usług, świetnie położony pod względem dostępu do komunikacji miejskiej, łatwo rozpoznawalny. Umowa w kolejnym budynku kompleksu Alchemia dowodzi, że klienci najemcy czują się dobrze w tym miejscu, a Gdańsk jest miastem z ogromnym potencjałem do rozwijania biznes,” – dodaje Joanna Gomułkiewicz Leasing Manager w Knight Frank.

Gdzie warto wynająć biuro w Gdańsku?

Alchemia to jednej z najnowocześniejszych kompleksów w Trójmieście, położony przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie. Lokalizacja inwestycji przy głównej arterii miasta wpływa na dogodną możliwość dojazdu zarówno własnym samochodem, jak i środkami transportu publicznego. W bliskim sąsiedztwie znajduje się stacja SKM, przystanki autobusowe oraz tramwajowe. Do dyspozycji najemców na terenie kompleksu znajdują się liczne sklepy i usługi. Budynki posiadają certyfikację LEED na poziomie Platinum.

„Alchemia to atrakcyjny budynek biurowy położony w biznesowej części Gdańska, przy Al. Grunwaldzkiej, która łączy Gdańsk, Gdynię i Sopot. Lokalizacja ta zapewnia dogodny dojazd do innych rejonów Trójmiasta zarówno komunikacją publiczną, jak i własnym środkiem transportu. Budynek posiada innowacyjne rozwiązania technologiczne, zapewniające wysoki komfort pracy. Cieszymy się, że Chillispaces postawiło na rozwój swojego biznesu także w Alchemii Ferrum, należącej do Grupy PHN. Liczymy, że nowe podmioty korzystające z usług biur serwisowanych docenią walory tego miejsca,” podkreśla Izabela Potrykus-Czachowicz – dyrektor Biura Wynajmu i Komercjalizacji PHN.

Zapraszamy do kontaktu:

Joanna Gomułkiewicz

Joanna Gomułkiewicz
Leasing Manager
T: +48 669 970 051
E-mail: joanna.gomulkiewicz@pl.knightfrank.com